1 Haziran 2015 Pazartesi

Emek Hırsızlığı

Merhaba,
Öncelikle, siz sevgili takipçilerim ile böyle bir yazıyı paylaşmak zorunda kaldığım için çok özür dilerim. Ancak, birçok kez tekrarlamamasını umarak sessiz kaldığım emek hırsızlığı konusu, bana en sonunda bu yazıyı yazdırdı.
Görünen o ki sessiz kalmak hiçbir işe yaramıyor ve emek hırsızlığı artarak devam ediyor. Sayfamda sizlerle paylaşmak için bin bir güçlükle kıyafetlerin görsellerini araştırıyorum, en güzelini sizlere sunmak için uğraşıyorum ve bunu da çok severek yapıyorum. Ancak, bazı arkadaşlar ve internet siteleri sayfamdaki görselleri çalarak ve bir de resimlerin üzerine yazmış olduğum  "dizilerdekimnegiymis.blogspot.com" sayfa ismini silerek yada başka bir isim ile üzerini kapatarak veya resimleri sayfa isminin olduğu yerden keserek kendilerininmiş gibi yayın yapıyorlar.
Eğer görsellerimi kullanmak istiyorsanız lütfen beni haberdar edin; mail adresim sayfanın sağ üst kısmında mevcut yada resimleri olduğu gibi kullanın böylece hem kaynak göstermiş hem de yasal çerçeveler içerisinde yayın yapmış olursunuz.
Yukarıda da söylediğim gibi uzun zamandır bu gibi birçok sayfayı tespit etmiş durumdayım, aynı davranış şeklini ve emek hırsızlığını sürdürdükleri taktirde kanuni yaptırımlara başvuracağımı bildirmek isterim.
!!! Bazı siteler hakkında Google aracılığı ile yasal işlemlere başlanmıştır !!!

2 yorum:

 1. Merhabalar, bence böyle bir olay için böyle bir yazı yazmak yerine direkt google'a mail atmalısınız çünkü bloglardan izinsiz yazı ve resim alınamayacağı kuralı gayet açıktır ve emek hırsızlığıdır. En yakın zamanda google'a mail atmanızı öneriyorum. Mutlaka geri dönecektirler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilgi ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Mail atmanın yeterli olacağını gerçekten bilmiyordum. İyi ki söylediniz hemen dediğinizi yapıp Google'la da iletişime geçeceğim. Tekrar çok teşekkürler.
   Sevgiler...

   Sil